Předtím, než se dostaneme k důvodu, proč byste měli tyto zázračné kameny umisťovat kolem vašeho domu, podívejme se na to, co jsou tyto kameny zač.

Zeolity jsou horniny, které dokáží absorbovat nežádoucí vlhkost nebo jedovaté pachy. Zatímco většina hornin jsou výhradně kameny pro venkovní vyžití, zeolity se by měly využívat i uvnitř domova.

Na trhu existuje mnoho komerčních deodorantů a osvěžovačů vzduchu, které vlastně jen zakrývají nepříjemné pachy. Zeolity jsou přírodní a proto je takové čištění vzduchu zcela bezpečným způsobem čištění vzduchu a absorbování škodlivin. Navíc zeolity lze použít opakovaně. Jakmile si je koupíte jsou připraveny k použití.

Jak zeolity fungují?

Co způsobují tyto podivné kameny a jaké je jejich kouzlo? Jak se ukázalo, není to magie, ale věda. Zeolity jsou mikroporézní hlinitokřemičitany, které jsou v mnoha výrobcích pro domácnost, včetně kamínků pro kočky a pracích prostředků.

Zeolity jsou pevné látky s trojrozměrnou krystalickou strukturou, které jsou sestaveny z prvků kyslíku, křemíku, hliníku a alkalických kovů. Tyto prvky se přirozeně vyskytují ve vulkanických horninách a jejich popel reaguje s podzemní vodou.

Jsou označovány jako “molekulová síta”, fungující jako jakýsi cedník pro minerály. Zeolit ​​má otvory, které umožňují menším minerálům přes ně procházet, zatímco absorbují větší molekuly. Zeolit ​​se vyrábí synteticky pro průmyslové využití jako například pro čištění vody a pomoc při využívání jaderných a radioaktivních odpadů se specifickými normami pro velikost otvorů. V přírodě je velikost otvorů těchto hornin odlišná.

Poprvé byly zeolity objeveny švédským mineralogem v roce 1756. Axel Fredrik Cronstedt zjistil, že materiál s názvem stilbit se při výrobě páry rychle ohřívá, kvůli absorpčním vlastnostem. Od té doby se to nazývá zeolit, což znamená “kámen varu”. Když se teplota změní, voda, kterou materiál nasál se vrátí zpět do atmosféry.

Nyní, když jsme zjistili, že zeolity ve skutečnosti nejsou žádná forma “magie” nebo čarodějnictví, je na čase zjistit, co by vás mohlo motivovat k nákupu těchto nevšedních kamenů a dát si je do svého domu.

6 důvodů k umístění zeolitu kolem vašeho domu – strana 2