Marihuana je spíš užitečná než škodlivá!

Skvělá zpráva pro milovníky marihuany! Světová zdravotnická organizace (WHO) je připravena přiznat, že tato bylina není narkotikem, uvádí Vice

Plánuje se, že marihuanu odstraní ze seznamu látek, které mohou způsobit závislost.

V médiích se objevila informace, že generální ředitel WHO Dr. Tedros Adhanom Gebreyesus apeloval na generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese, aby odstranil marihuanu ze seznamu IV.

Seznam IV je seznam omamných látek, které jsou pod mezinárodní kontrolou.

V roce 1961 byla Jednotnou úmluvou OSN o konopí zařazena do seznamu rostlin obsahujících tuto drogu. Nařídila členům Kongresu, aby zahájili přísné kontroly šíření marihuany.

Současně vědci uznávají, že marihuana má řadu léčivých vlastností. Zlepší chuť a chuťové vnímání, zmírní svalové napětí a příznaky bolesti atd.

Již jsme psali, že konopí posiluje imunitní systém a zabíjí rakovinné buňky. Více se o tom dočtete zde.

Většinou má marihuana relaxační vlastnosti, zmírňuje křeče, migrény a další typy akutní nebo chronické bolesti.

Je také méně nebezpečná než většina léků. Riziko vzniku závislosti na marihuaně je asi 9 %, na nikotinu 32 %, na heroinu 20 %, na kokainu 17 %, na alkoholu 15 %.

9 z 10 lidí, kteří vyzkoušeli marihuanu, se na ní nestane závislými. Kvůli svému tonickému účinku nevede marihuana k agresivnímu chování.

Terapeutické vlastnosti marihuany přinutily vědce, aby svůj postoj k ní přehodnotili. Komise OSN pro omamné látky zváží změnu statusu konopí do roku 2020 nebo v březnu 2019.

Uznání, že marihuana je docela bezpečná a dokonce velmi užitečná, může změnit mnohé. V tomto případě bude její legalizace otázkou času.

Takový obrat událostí by mohl vážně zasáhnout nelegální trh a zvýšit tok peněžních prostředků do státní pokladny.

Například ve Spojených státech přišlo pouze za jeden kvartál roku 2014 do státní pokladny státu Colorado 29,8 miliónu.

článek pokračuje na další stránce…