Nemoci některých orgánů našeho těla jsou dobře vidět i na obličeji, ale ne každý to umí číst. Staří Číňané k diagnostice používali mapu obličeje, kterou, pokud si ji uložíte, můžete také poznat, která část těla špatně funguje, jako je barva pleti, podráždění, akné.

Čelo – tenké střevo a močový měchýř

Pokud na své pokožce na čele vidíte nějaké změny, důvodem mohou být příliš tučné, balené potraviny, nadměrná konzumace alkoholu a cukru, nedostatek spánku a stres. Řešení: pijte více vody, více zeleniny a ovoce, nepijte alkohol a snažte se spát více hodin než dříve.

Část mezi obočím – Játra

Je velmi důležité, aby si trávicí systém mohl odpočinout. Důležité je, aby se mohl regenerovat i žaludek. Pokud na to nebudete dbát, dojde k přetížení jater.

Jezte lépe, vařte si sami, nejezte konzervy nebo potraviny z obchodu, denně se procházejte, cvičte nebo pravidelně cvičte jógu. Zlepší váš metabolismus.

Oblast pod očima – Ledviny

Příčiny:  nadměrné kouření, konzumace alkoholu, špatný krevní oběh, srdeční poruchy.

Nemoci mohou vymizet, pokud pijete hodně vody, méně kávy, alkoholu a sladkých šťáv.

Nos – Srdce

Příčiny: porucha může být způsobena znečištěním ovzduší, ale příliš mnoho času v nevzdušné místnosti může také změnit barvu kůže na nose. Za problémem může být i vysoký krevní tlak a srdeční choroby.

Důležité je normalizovat krevní tlak, nechat si zkontrolovat hladinu cholesterolu. v tomto případě mohou být užitečné bylinné čaje, které pomáhají detoxikovat organismus. Pomáhá také každodenní cvičení.

Spodní části obličeje – Plíce

Příčiny:  nadměrné kouření, znečištěné ovzduší, onemocnění dýchacích cest.

Vyhýbejte se místnostem se špatným vzduchem, odložte cigarety, více se pohybujte.

Pokračování na další straně