Jak může být voda dost silná na to, aby dokázala z těla odplavit tuk? Ne, nejde o žádné čáry. Lidské tělo prostě potřebuje vodu na to, aby dokázalo správně vykonávat své funkce a také, aby se zbavovalo toxinů.

Jak funguje proces odbourávání tuku?

Tělo někdy není schopno odbourat tuk, ale vy mu v tom můžete podat pomocnou ruku – ať už zlepšením stravování nebo cvičením. Vaše tělo rozkládá tuk a následně z něj získává energii. Tuk se zpracovává na triglyceridy, mastné kyseliny a glycerolu, které se později absorbují v orgánech a svalech.

Když tělo nedokáže zpracovat jednotlivé meziprodukty metabolismu na energii, vznikají z nich odpadní látky, které je třeba z organizmu odstranit.

síla vody

Voda je tedy elementem, který je potřebný na vyplavování odpadních látek z těla. Filtruje a odvádí tyto látky z tkání a orgánů. V dalším kroku voda transportuje uvedené látky do ledvin, odtud do močového měchýře a nakonec ven z těla.

Lidské tělo je skutečným zázrakem, že? Proto pijte dostatek vody, abyste hydratovali organismus a usnadnili procesu odbourání a eliminace tuků. Většina expertů se shoduje v tom, že je zapotřebí přibližně 8 sklenic ideálně čisté ne-bublinkové vody denně. To však samozřejmě závisí i na dalších faktorech, jako jsou celková tělesná váha, množství fyzické aktivity a počasí.

Recept: Voda na vyplavování tuku z těla – strana 2