Váš žaludek vám může o vašem zdraví hodně prozradit. Bolest žaludku je často spojena s konzumací prošlých potravin, nachlazením nebo velkou námahou. Lékaři však varují, že bolesti žaludku mohou být způsobeny i jinými zdravotními problémy.

Lékaři ze slavné „Mayo“ kliniky připomínají důležitost funkce jater v lidském těle – podporují metabolismus, imunitu, trávení, detoxikaci a ukládání vitamínů.

I když nás trávicí systém spojuje s orgány, jako jsou střeva a jícen, játra hrají důležitou roli při trávení a výživě.

„Jeho hlavní funkcí je zpracování živin vstřebaných z tenkého střeva,” tvrdí odborníci z renomované americké kliniky. „Žluč z jater, která se vylučuje do tenkého střeva, hraje důležitou roli i při trávení tuků a některých vitamíny,“ říkají lékaři a upozorňují, že játra čistí potenciálně škodlivé chemikálie.

“Rozkládá a vylučuje mnoho léků, které mohou být pro vaše tělo toxické. Tyto funkce, stejně jako mnoho dalších, které játra vykonávají, z nich činí životně důležitý orgán lidského těla.”

„Játra jsou pro tělo tak důležitá, že bez nich není život možný,“ upozorňují lékaři.

Nádor jater se nazývá hepatocelulární karcinom. Ve více než 90 % případů je nádor spojen s chronickými onemocněními jater, hepatitidou B a C, cirhózou jater, metabolickými onemocněními jater, užíváním etylalkoholu, různých chemických látek a aflatoxinu. 

Pokračování na další straně