Člověk trpící rakovinou může pociťovat různé druhy bolesti, z nichž některé jsou způsobeny rozpadem živých tkání, které tvoří lidskou kostru.

Při šíření rakoviny z primárního nádoru do zbytku těla, především rakoviny slinivky břišní, pacient, který již touto nemocí prodělal, pocítí typický typ bolesti. Odborníci tuto bolest popisují jako “korodující”, bolest, kterou člověk pociťuje, jako by ho něco hlodalo v nitru. „Hlodavou“ bolest je třeba brát jako varovný signál, říkají onkologové, protože znamená, že se nádor již rozšířil do dalších částí těla

Lidé vnímají šíření rakoviny jako erozi v těle.

Když přemýšlíme o rakovině slinivky, naše mysl míří přímo do horní části břicha, říkají odborníci. Příznaky naznačující šíření nádoru se však mohou objevit i na jiných místech. Onkologové říkají, že zatímco rakovina slinivky se objevuje v dlouhé ploché žláze za žaludkem, může se rozšířit do dalších částí našeho těla. Tento typ rakoviny, který postoupil do jiné lokality, je podle odborníků z Cancer Research UK známý jako pokročilá rakovina slinivky břišní. Příznaky šíření tohoto nádoru, jak upozorňují, mohou být úplně stejné jako u rakoviny slinivky, která nepokročila.

Příznaky pokročilé rakoviny závisí na tom, kam všechny buňky v těle putovaly.

Šíření rakoviny však může zahrnovat další příznaky v závislosti na tom, kam rakovinné buňky cestovaly. Jedním z příznaků šíření nádoru v kostech je bolest. Tato bolest je charakteristická tím, že je nepřetržitá a často je popisována jako „hlodavá“. Bolest kostí je podle odborníků způsobena rozpadem živých tkání, které tvoří lidskou kostru.

Pokračování na další straně