Téměř neexistuje žena, která by neměla problém s poševními infekcemi. Lékaři tvrdí, že způsob stravování, styl oblékání a mnoho dalších moderních návyků vedly k tomuto masivnímu problému!

Vaginitida, poševní infekce jsou doprovázeny svěděním, pálením, podrážděním pochvy a bolestí v podbřišku. Může také dojít ke změně množství a zápachu výtoku. Vyskytuje se téměř u všech žen (častěji u sexuálně aktivních) a je jedním z nejčastějších důvodů návštěvy gynekologa.

Nejvíce vynikají tři typy vaginálních infekcí: bakteriální vaginóza (nerovnováha vaginálních bakterií), vulvovaginální kandidóza (růst a množení plísní) a trichomoniáza (vliv parazita Trihomonas vaginalis).

Navštivte nejprve gynekologa, který určí, o jaký typ infekce se jedná, protože příznaky jsou dosti podobné. Kromě předepsaných léků se mnoho žen obrací na čaje z brusinek a brusinek, a pokud se jedná o plísňovou infekci, existuje několik dalších způsobů, jak si pomoci. (U ostatních dvou typů infekcí potřebujete pouze pomoc lékaře).

Čaje

Rozmarýnový čaj je účinný proti svědění a pálení. Můžete jej použít jako prostředek pro intimní péči (pro mytí intimních partií těla) nebo jen vtírat do poševního otvoru. Můžete ho i pít – 1 lžičku sušeného rozmarýnu zalijte 1 šálkem vroucí vody, nechte 10 minut přikryté, poté sceďte. Pijte 1 až 4 šálky denně, pokud máte kvasinkovou infekci.

Brusinky

Brusinky jsou užitečné v boji proti infekcím močových cest (nebo močového měchýře), ale také proti plísňovým infekcím. V případě plísní se doporučuje vícekrát denně pít neslazenou čistou brusinkovou šťávu, dále můžete konzumovat brusinkové tablety nebo sušené brusinky. Výsledky budou viditelné velmi brzy.

Pokračování na další straně