Pokud zaznamenáte některou z těchto kožních změn, měli byste navštívit svého lékaře – některé mohou ukazovat na rakovinu kůže.

Léto se pomalu chýlí ke konci a s ním i období každodenního vystavování se slunci. Pokud jste o svou pokožku dostatečně pečovali, pravidelně aplikovali ochranný faktor a ani po koupání ve slané vodě a opalování ji nevystavíte riziku různých druhů ekzémů či loupání. V opačném případě mohou být následky fatální. Některé genetické věci, jako jsou krtci, však stále nemůžeme ovlivnit.

Pokud jim nebudete věnovat dostatečnou pozornost, můžete se vystavit riziku potenciální rakoviny kůže.

Existují dva typy rakoviny kůže, které se dělí především na nemelanomové a melanomové. Odborníci proto doporučují pravidelně kontrolovat kožní změny a také znaménka.

Melanomová rakovina kůže

Melanomová rakovina kůže se může rozšířit do dalších orgánů v těle. Mimochodem, melanocyty jsou buňky v kůži, které nám dávají určitou barvu, protože produkují pigmenty – melaniny. Nadměrným sluněním však melanocyty produkují více pigmentu, a proto se opalujeme, ale také vystavujeme většímu riziku rakoviny kůže.

Nejčastějším příznakem melanomu je výskyt nového krtka nebo změna stávajících. Proto je důležité, zvláště teď, když léto končí, abyste se své pleti věnovali a podrobně kontrolovali mateřská znaménka.

Pokračování na další straně