Srdeční selhání: Léčba dlouhodobých nemocí může srdce oslabit. Ale to není vše, co se může stát.
To proto, že léčba dlouhodobých onemocnění může vést k srdečnímu selhání. Jaké jsou ale příznaky, které bychom neměli ignorovat?
Srdeční selhání: Péče o pacienta
Přes pokrok medicíny a zejména kardiologie na diagnostické a terapeutické úrovni se počet pacientů se srdečním selháním každým rokem zvyšuje. V příštích letech budou hospitalizace pro srdeční selhání tvořit většinu hospitalizací. Je to proto, že nové způsoby léčby nemocí umožňují pacientům žít déle.
Pacient s rakovinou žije mnohem déle díky nové chemoterapii/imunomodulačním lékům. Ale kardiovaskulární onemocnění (ucpané tepny / infarkt, problémy s chlopněmi, arytmie), různé léky, které podáváme k léčbě rakoviny, infekcí (jako je chřipka) a dokonce i stáří mohou srdce oslabit a u pacienta se mohou objevit příznaky srdečního selhání. .
Známky
Příznaky jsou “nadýmání-dušnost” při intenzivní námaze, otoky nohou nebo dokonce prostá únava, kterou si neumíme vysvětlit. V pokročilejších stádiích pociťujeme intenzivní únavu a/nebo nadýmání-dušnost, když se snažíme dělat velmi jednoduché věci, jako je např. chodit po rovné zemi několik metrů. Tekutina se shromažďuje v plicích, břiše a nohou. Pak se stav stává vážným a je nutná hospitalizace pro podávání léků do žíly.
Pokračování na další straně