Rakovina močového měchýře : Rakovina postihuje močový měchýř, když dochází k růstu maligních buněk. Ty mají nekontrolovaný růst ve vnitřní membráně. Výsledkem je, že tvoří nádory. Kromě toho lze včasnou detekci charakterizovat jako důležitou nebo dokonce kritickou, aby se předešlo následkům.

Je to proto, že se během několika dní může rozšířit do dalších oblastí močového měchýře a okolních tkání. Níže je uveden příslušný seznam s příznaky, na které byste si měli dávat pozor. 

Rakovina močového měchýře : Jakých je sedm příznaků?

– Krev v moči: Přítomnost krve v moči je jedním z prvních příznaků rakoviny močového měchýře. Může se lišit v množství. Ale obecně se bude objevovat přerušovaně. Někteří pacienti si všimnou, že jejich moč změnila barvu na růžovou. Ve vzácných případech se navíc mohla změnit na tmavší barvu.

V ostatních případech se barva moči jeví pouhým okem normální. Lékaři však mohou po lékařském vyšetření objevit malé stopy krve. Tyto příznaky mohou přetrvávat několik týdnů v kuse, nebo se mohou objevit jeden den a druhý den vymizet. Pokud toto onemocnění neléčíte, krev v moči se v budoucnu znovu objeví.

– Změny ve návycích při močení v důsledku příznaků rakoviny močového měchýře: Změny v návycích při močení byste měli považovat za možný příznak rakoviny močového měchýře, protože jsou téměř vždy způsobeny infekcí. To může znamenat rychlou diagnózu rakoviny. Poraďte se se svým lékařem, pokud zaznamenáte některý z následujících stavů:

Opakující se potřeba jít na záchod, i když je váš močový měchýř prázdný. Zvýšené nutkání močit v noci. Proud moči je slabý. Při močení cítíte pálení.

– Bolest na jedné straně dolní části zad: Infekce močových cest, stejně jako ledvinové kameny a rakovina močového měchýře, mohou způsobit nepříjemnou bolest na jedné straně dolní části zad. Ačkoli by to mohlo být zpočátku mylně považováno za bolest svalů, recidiva a napětí vás dovedou k tomu, že se stalo něco jiného. Je důležité tomu věnovat pozornost, zvláště když je to doprovázeno zvláštními změnami v moči.

– Ztráta chuti k jídlu: Existuje mnoho faktorů, které je třeba analyzovat, když někdo ztratí chuť k jídlu. Mezi nimi je možnost, že je to způsobeno typem rakoviny. Pacienti, u kterých se objeví nádory močového měchýře, mají neustálý pocit tíhy, který jim může bránit v tom, aby si jídlo užívali tak, jak by chtěli.

Pokračování na další straně