Pupínky na obličeji často ukazují na mnohem vážnější problémy. Pravděpodobně se také dotýkáte pupínků, bez ohledu na to, že si poškozujete pokožku a můžete si rozšířit bakterie po celém obličeji a těle. Pupínky a akné však nejsou totéž, ani by se s nimi nemělo zacházet.

Pokud trpíte cystickým akné, bylo by nejlepší navštívit kožního lékaře, protože rýpání na obličeji, dekoltu nebo zádech způsobí jen další chaos.

1. Pupínky na bradě

Akné v této části hovoří o hormonálních změnách v těle a u žen mohou také naznačovat začátek cyklu. Pomoci může redukce stravy. Zřekněte se tučných produktů a místo toho zařaďte dostatek bílkovin.

2. Pupínky na víčku
Častou příčinou akné v této partii je kontakt s vlasovými přípravky. Kúra a šampony by se měly vtírat do vlasů, ale pouze do konečků. Lidé s mastnou pletí jsou běžně náchylní k akné, když produkty a přípravky přicházejí do styku s tukem.

3. Pupínky v koutcích rtů

Může za to jídlo, které jíte! Zejména kyselé potraviny, jako jsou ovocné šťávy a ocet. Dokonce i tučná jídla! Pokud máte sklon k tvorbě akné kolem úst, použijte po jídle hadřík.

4. Pupínky na tvářích
Nepokládejte ruce na tváře. Kromě toho mohou být na vině bakterie mobilních telefonů.

5. Pupínky na nose

Zde je obvykle spouštěčem stres! Důkladné čištění pokožky je proto zvláště důležité ve stresových obdobích. Nedostatek vitaminu B může být také příčinou pupínků na nose.

6. Pupínky na čele
Akné na čele je zvláště trvalé! Důvodem je v mnoha případech trávicí systém. Hodně cukru a tuku podporuje tvorbu akné. Problémy s močovým měchýřem mohou ovlivnit i vaši pokožku.

S těmito jednoduchými tipy se možná problému navždy zbavíte a přestanete navštěvovat kosmetičky a dermatology. Pamatujte, že pro každý problém existuje řešení.

Pokračování na další straně