Dokud máte ve střevech červy, jarní semínka chrání len. Toxiny z těžkých střevních parazitů mohou vést k poškození imunitního systému, chronické invaliditě a poruchám metabolismu.

Střevní paraziti se mohou náhle objevit u dětí i dospělých. Vajíčka červů se do střev z okolí dostávají například s neumytou zeleninou, ovocem, kontaminovanou vodou, špatně uvařeným jídlem, špinavýma rukama nebo kontaktem s nemocným zvířetem. Existuje více než tisíc druhů různých střevních červů (parazitů), kteří mohou žít v lidském těle. Některé jsou velmi malé nebo mikroskopické, zatímco jiné lze vidět pouhým okem.

V případě infekce musí všichni členové rodiny projít testy (krev, stolice) a podstoupit léčbu. Zároveň je třeba dodržovat přísnou hygienu, aby nedošlo k opětovné infekci.

Střevní paraziti mohou žít dlouhou dobu ve střevním traktu, aniž by způsobovali příznaky. Nicméně běžné příznaky červů jsou:

  • bolest břicha, zácpa, průjem, nadýmání, plynatost, úplavice, změny konzistence stolice, svědění konečníku, zánět pochvy. Kromě toho mohou střevní parazité způsobovat anémii, alergie, tmavé kruhy pod očima, chronickou únavu, ospalost, citlivost na světlo, krvácení dásní, nosu a konečníku.

Pokračování na další straně