Lidský mozek je velmi složitý a podílí se na komplexních funkcích těla – jako je váš zrak, myšlení, motorika a mnoho dalších, i jemné změny, které si všimneme, vyžadují neodkladnou návštěvu lékaře, protože mohou poukazovat na závažná onemocnění.

„Existuje více než 120 různých typů nádorů, které se mohou v mozku vyvinout v závislosti na tkáni, ze které vycházejí,“ tvrdí odborníci z Johns Hopkins University a upozorňují, že pouze jedna třetina mozkových nádorů je rakovinná.

„Bez ohledu na to, zda jsou rakovinné nebo ne, mohou mozkové nádory ovlivnit funkci mozku a celkové zdraví, pokud narostou dostatečně velké, aby tlačily na okolní nervy, cévy a tkáně,“ varují lékaři.

Příznaky mozkového nádoru se mohou pohybovat od bolestí hlavy až po necitlivost paží a nohou.

“Některé běžné příznaky mozkového nádoru zahrnují bolesti hlavy, problémy s pamětí, změny osobnosti, změny řeči, špatný úsudek, slabost, únavu,” říká doktorka Eva Sheltonová.

Senzorické příznaky zahrnují brnění a necitlivost v obličeji, pažích, rukou, nohou a chodidlech, říkají odborníci z Moffitt Cancer Center.

“Necitlivost a mravenčení způsobené nádorem na mozku mají tendenci postihovat pouze jednu stranu těla. Místo znecitlivění a mravenčení bude záviset na tom, kde se nádor v mozku nachází,” tvrdí lékaři a upozorňují, že jednou z nich jsou i změny v chování. symptomů mozkového nádoru.

Pokračování na další straně