Praní záclon je skutečnou výzvou. Každý chce, aby vypadaly co nejlépe a zachovaly si bílou barvu. Co přidat k praní záclon, aby byly bílé? Příslušná specifika najdete v kuchyni.

Jak vybělit záclony?

Záclony znovu získají svou původní bělost, když je před praním namočíte. Jedná se o velmi dobrý patent, jak dát druhý život záclonám, mimo jiné zažloutlé slunečním zářením. Na druhou stranu látky s bělícími vlastnostmi ve vaší kuchyni najdete.

Jak namočit záclony, aby se jim vrátila bílá barva?

  • Do 5 litrů vody přidejte asi 5-7 lžic soli. V takovém máchání, které bělí záclony moč asi půl hodiny. Poté je vyperte podle doporučení výrobce.
  • Citronová šťáva nebo kyselina citronová pomohou odstranit nepoddajné žluté zabarvení. Záclony navíc osvěží a příjemně provoní.
  • Do vany nalijte vodu a přidejte 500 g jedlé sody . Namočte závěsy do roztoku na několik hodin. Pokud však máte málo času, můžete jedlou sodu přidat přímo do přihrádky v pračce. Vybělí tkaniny a změkčí je.
  • Nalijte půl sklenice octa do 10 litrů vody, přidejte 4 lžíce soli. V takové směsi namočte závěsy na několik hodin. Zvláště se doporučuje pro závěsy z umělých tkanin. Vše proto, že ocet a sůl mají antistatické vlastnosti a zabraňují vzniku statické elektřiny v materiálu.
  • Dobrých výsledků bělení dosáhnete také namáčením záclon v prášku do pečiva. Jeden balíček prášku vystačí na 5 litrů vody.

Pokračování na další straně