Časné příznaky rakoviny močového měchýře lze vidět v moči nebo při močení, zde je to, na co byste měli věnovat pozornost!

Rakovina močového měchýře, stejně jako jiné typy rakoviny, může být velmi nebezpečná, ale šance na uzdravení jsou mnohem vyšší, pokud nejsou ignorovány rané příznaky a léčba je zahájena včas.

U lidí, u kterých léčba začíná v časných stádiích onemocnění, je míra vyléčení v prvním roce 95 procent. Když má lékař podezření na rakovinu močového měchýře, testy a vyšetření určí, zda se jedná o toto onemocnění, a zde jsou příznaky, které vzbuzují podezření na toto onemocnění.

I když to není jediný varovný signál, krev v moči je rozhodně signálem, že byste měli co nejdříve navštívit lékaře. Moč může být narůžovělá, jasně červená nebo nahnědlá kvůli krvi, ale jakékoli množství krve v moči ukazuje na problémy s močovým měchýřem (i když ne nutně na rakovinu).

“Tento příznak může být způsoben i infekcí močových cest, kameny v močovém měchýři, hyperaktivním močovým měchýřem nebo zvětšenou prostatou u mužů. Je však důležité navštívit lékaře, aby určil, o co se jedná,” radí lékaři z American Cancer Society. .

Je však třeba poznamenat, že 80 procent pacientů s rakovinou močového měchýře má krev v moči.

Pokračování na další straně