Už teď se zaplňují čekárny lékařů a to hlavní sezona viróz ještě ani nezačala. Pokud nechcete trávit podzim s kapesníkem u nosu a teploměrem v podpaždí, začněte co nejdříve posilovat svou obranyschopnost. Dostat ji do kondice totiž zabere čas! A aby se váš imunitní systém dokázal poprat se všemi patogeny, bude toho potřebovat mnohem víc!

První, co musíte svému imunitnímu systému dodat, aby fungoval tak, jak má, jsou vitaminy a minerály. Tím základním je déčko. Koneckonců přezdívku „supervitamin“ nemá pro nic za nic. Pro správné fungování imunity je vitamin D klíčový. Jeho dlouhodobý nedostatek může zvýšit riziko respiračních infekcí. Pravděpodobnost, že někde něco chytnete, bude v takovém případě mnohem větší. Ovšem to není ani zdaleka vše. Déčko prospívá tělu i v dalších ohledech. Vědci při zkoumání jeho vlivu na organizmus popsali tisíce stran. Podle odborných studií vitamin D pomáhá například zachovat zdravé kosti a zuby či přispívá ke správné činnosti svalů.

Třeba je i céčko

Dalším vitaminem, který imunita potřebuje, je céčko. Na rozdíl od déčka se jím můžete poměrně snadno nadopovat z běžné stravy. Stačí jíst víc citrusů, zobat šípky či rakytník. Právě tyto oranžovočervené plody obsahují opravdu hodně přírodního vitaminu C, který je snadno vstřebatelný a využitelný. Proto jsou extrakty z rakytníku a šípku v současnosti takovým hitem. Ale i céčko má širší pole působnosti. Pomáhá při únavě a vyčerpání a také je silným antioxidantem.

Nezapomínejte na minerály a další důležité látky

Samotné vitaminy ale nestačí. Důležité jsou i minerály. Tím nej je zinek, který podporuje tvorbu, množení a aktivaci buněk imunitního systému. Nastartovat obranyschopnost vám ovšem pomohou i bylinky. Konkrétně třeba echinacea, která obsahuje látky podporující přirozenou obranyschopnost a tím přispějí k udržení zdraví horních dýchacích cest, což během podzimu a zimy, kdy řádí respirační onemocnění, jistě oceníte.

Vše v jednom

Seznam toho, co byste měli svému tělu dodat, aby váš imunitní systém fungoval správně, je opravdu dlouhý. Naštěstí existuje jednoduché řešení. Je jím doplněk stravy Naturevia ImunoHelp, který obsahuje vše potřebné. Nemusíte tedy denně polykat hrst tablet. Stačí jedna kapsle, v níž je extra silná dávka vitaminů C a D3, organicky vázaného zinku i přírodních extraktů z echinacey, rakytníku a šípku.

Vsaďte na pohyb a spánek

Dostatek potřebných látek je však jen jeden dílek ze skládačky. Abyste svoji imunitu dostali do formy, musíte v ní být i vy. Takže kromě pestré stravy se začněte hýbat. Bude-li to na čerstvém vzduchu, bude to jedině dobře. Myslete však i na odpočinek a dodržujte spánkový režim. Během času, kdy spíte, má vaše tělo čas „dobít“ baterky a zregenerovat se, což je pro něj velmi důležité. Pokud budete tohle vše dělat, posílíte svou obranyschopnost natolik, aby zvládla čelit náporu a vy jste zůstali fit. A když vás přesto nějaký bacil bací, měli byste se zotavit a dostat zpět do formy mnohem rychleji.

Zdroj: www.naturevia.cz