Podle šamanů můžete „ztratit“ svou duši, a tehdy se na její místo přesune nemoc! Malá ochutnávka šamanských konceptů zdraví a nemoci!

Šamani nejsou čarodějové. Jsou to skuteční muži a ženy z masa a kostí, kteří jsou schopni dosáhnout vyšší úrovně vědomí, když jsou schopni volit tělo a vědomí odděleně. V tomto případě udělají vnitřní výlet, který není vůbec ovlivněn povětrnostními podmínkami.

Aby mohli šamani bojovat s různými nemocemi, věnují zvláštní pozornost příčinným souvislostem.

Za příčinu něčeho považují šamani většinu nemocí způsobených virem, nebo závažnější problémy, jako je rakovina, a k úplnému uzdravení nestačí léčit příznaky, musíte sáhnout po skutečných příčinách, ke kořenům, výchozí bod nemoci.

Podle šamanů jde o klasické příčiny onemocnění, které kupodivu nezpůsobují bakterie ani viry.

1. Nedostatek harmonie

Disharmonie vzniká nejčastěji, když například zemře člen staršího páru a vdova zůstane sama. Často za rok nebo dva onemocní i starší člověk, který zůstane sám, většinou bude mít rakovinu a opustí pozemskou existenci.

V případě disharmonie se začne síla a hladina energie člověka snižovat, a pokud překročí určitou hranici, dojde k rozvoji nemoci.

2. Strach

Druhou příčinou, která může způsobit onemocnění, je strach. Člověk, který každý den pociťuje strach, se stává zranitelným a častěji onemocní. Váš imunitní systém je oslabený a onemocnění se stávají častějšími, které mohou být zpočátku mírnější a pak závažnější.

3. Ztráta duše

Podle šamanů je ztráta duše jednou z nejzávažnějších nemocí a jednou z nejčastějších příčin předčasné smrti. Zajímavé je, že toto moderní medicína vůbec neřeší. Pokud něčí „vnitřní podstata“ utrpí vážná zranění, může se jeho duše rozpadnout na kusy. V naší kultuře je to často artikulováno jako duchovní trauma.

Takové trauma může vyvolat nespočet věcí: nečekaná smrt, zneužívání v dětství, potrat, násilí a válkou zničená destrukce.

Pokračování na další straně