Lékaři upozornili, že dvaapadesátiletá žena přišla na vyšetření se stížností na bolesti žaludku, ale zažloutlé oční bělmo ve skutečnosti prozrazovalo, že by se mohlo jednat o rakovinu.

Bylo jí také špatně, neměla chuť k jídlu a cítila se unavenější než obvykle, uvedli lékaři. Testy odhalily, že žena měla smrtelnou rakovinu žaludku zvanou adenokarcinom žaludku.

Léčba rakoviny žaludku je s největší pravděpodobností úspěšná, pokud je rakovina pouze v žaludku. Ale v tomto případě se rakovina ženy rozrostla natolik, že se rozšířila do jejích střev, takže je nevyléčitelná. Velký nádor vytvořil ve střevech blokádu, která transportuje trávicí šťávy mezi žaludkem a tenkým střevem. Právě tato střevní neprůchodnost způsobila, že ženě zežloutly oči.

K tomu dochází, když se nahromadí nažloutlá látka zvaná bilirubin. Často se vyskytuje, když lidé mají stavy, jako jsou žlučové kameny nebo poškození jater. Lékaři ve zprávě napsali, že žluté oči jsou „vzácným“ prvním příznakem rakoviny žaludku. Žena poté podstoupila operaci, která měla zmírnit příznaky, ale ne vyléčit rakovinu.

Osm běžných příznaků rakoviny žaludku: Příznaky rakoviny žaludku mohou záviset na tom, kde rakovinné buňky vyrostly a rozdělily se. Podle Mayo Clinic mohou běžné příznaky rakoviny žaludku zahrnovat:

Pokračování na další straně