V posledních letech vědecký výzkum prokázal neuvěřitelné zdravotní přínosy esenciálního oleje z černého pepře, jako je úleva od bolestí, odstranění kyseliny močové, detoxikace těla, snížení chuti na cigaretu a další.

Hlavní složky esenciálního oleje z černého pepře jsou limonen, pinen, myrcen, felandren , beta – karyofylen , beta-bisabolen, sabinen, linalool, pinokarveol, alfa-termineol, kamfen a alfa-terpenen. Esenciální olej z černého pepře je také bohatý na vápník, beta-karoten, fosfor, draslík, selen, mangan, železo, vitamín K.

JAK PŘESTAT KOUŘIT S ESENCIÁLNÍM OLEJEM Z ČERNÉHO PEPŘE

Olej z černého pepře může pomoci s touhou po cigaretě a příznaky úzkosti u kuřáků, kteří se snaží přestat. Nedávná studie publikovaná v  Drug and Alcohol Dependence zjistila, že olej z černého pepře může potlačit chuť na cigaretu. 

Esenciální olej z černého pepře připomíná smyslové pocity z kouření, jako je chuť a vůně. To pomáhá snížit potřebu kouře. Pouhé vdechování esenciálního oleje z černého pepře vám pomůže s chutěmi. Můžete také přidat pár kapek do sklenice vody.

Pokračování na další straně