Jako mnoho nemocí se i rakovina projevuje neustálou řadou příznaků, které se postupem času zhoršují, a když se ráno zhorší – říkají nám, že tělo bojuje s pokročilou rakovinou.

Tři příznaky rakoviny

Tři příznaky rakoviny, které se objevují ráno, mohou být signálem, že se rakovina v některých případech rozšířila do různých částí těla. Jako mnoho nemocí se i rakovina projevuje neustálou řadou příznaků, které se postupem času zhoršují. Někdy však může být intenzita některých znamének po ránu větší a zvláště jsou patrné hned po probuzení.

V časných ranních hodinách se objevují tři příznaky rakoviny

Podle různých studií se tři příznaky rakoviny častěji objevují v časných ranních hodinách dne. Jeden z nich provedl Cancer Research UK, který uvádí, že „únava je u lidí s rakovinou velmi častá a často může být nejobtížnějším příznakem“.

  • Mnoho lidí říká, že je to nejničivější vedlejší účinek ze všech příznaků této zlé nemoci. Únava související s rakovinou může člověka ovlivnit mnoha způsoby, jak fyzicky, emocionálně, tak mentálně.

Podle vědců je únava v případě rakoviny nejčastěji důsledkem toho, že rakovinné buňky vyčerpávají zásoby živin v těle, aby mohly růst a postupovat. Toto „kradení“ těchto látek znamená, že tělo již nemá to, co potřebuje kompenzovat, což jej extrémně unavuje.

Studie ukazují, že únava může být výraznější u rakoviny krve, protože tato onemocnění mají původ v kostní dřeni. Kostní dřeň je zásadní determinantou závažnosti rakoviny, protože je zodpovědná za produkci červených krvinek, které přenášejí kyslík do různých částí těla. I když však únava může být výraznější u rakoviny krve, jde o běžné onemocnění u všech typů nádorů.

Pokračování na další straně