Hnědé domácí mýdlo je většinou spojeno s obdobím deficitu. Ale nyní tento prostředek stále překonává moderní inovace domácí chemie. Co dodat: levné mýdlo na praní je prostě nenahraditelný produkt!

Pro zdraví a krásu

Čištění malých škrábanců, řezů a ran mýdlem na prádlo může výrazně snížit riziko infekce a urychlit hojení.

Abyste zabránili otlakům po poškrábání, můžete použít led z lednice. Případně můžete na pohmožděnou oblast aplikovat domácí mýdlo. Vhodné i na jiné modřiny!

Prací mýdlo je vynikající antivirový prostředek. Pokud máte rýmu nebo dokonce chřipku, můžete vatový tampon navlhčit roztokem mýdla na praní a ošetřit.

Vhodné i jako preventivní opatření.

Je nutné připravit směs stejného množství pracího mýdla, cibule a cukru (cibuli a mýdlo nastrouhat na hrubém struhadle) a vařit. Nejlepší je to udělat v noci a obklad fixovat obvazem. Ráno bude rána čistá.

Pokud trpíte plísní nohou, postižená místa omyjte mýdlem, důkladně vydrhněte kartáčkem, nechte zaschnout a naneste na nohy jód. Můžete si také jednoduše mýt nohy mýdlem ráno a večer po dobu jednoho týdne.

Aby nedošlo k podráždění při holení nebo depilaci, není třeba kupovat drahé krémy a gely. Pokožku stačí jednou umýt mýdlem na prádlo.

Prací mýdlo je vhodné jako dezinfekce pomůcek osobní hygieny (kartáčky na vlasy, prádlo, zubní kartáčky). Večer je namydlete a ráno důkladně umyjte. Odborníci doporučují provést takový postup alespoň jednou za 3 měsíce.

Je užitečné umýt si vlasy mýdlem na prádlo několikrát za měsíc a poté opláchnout roztokem citronové šťávy. Vlasy jsou husté a silné, lupy zmizí, vlasy se přestanou lámat a vypadávat.

Abyste se zbavili zarudnutí a akné, rozetřete mýdlo v misce, aby vznikla silná pěna, smíchejte s granulovanou solí (poměr 1:1), naneste na čistou pleť a nechte působit asi půl hodiny.

Poté opláchněte horkou a poté studenou vodou. Efekt je viditelný téměř okamžitě, ale pro lepší výsledek je žádoucí tuto proceduru provádět 2-3x denně po dobu 2 týdnů.

Trhliny na nohou zmizí, pokud budete provádět koupel nohou několik dní po sobě. Smíchejte 2 litry vody, 1 lžičku jedlé sody a 1 lžíci nastrouhaného mýdla na prádlo.

Pokračování na další straně