Akné se může objevit na krku, zádech, obličeji a dalších částech těla. Je to problém, který se týká mnoha lidí a důvody, proč k němu dochází, mohou být různé.

První příčinou akné na krku jsou hormony. Lékaři se shodují, že jsou jedním z hlavních důvodů vzniku těchto nepříjemných nájemníků, kteří nejenže nevypadají hezky, ale způsobují různé problémy.

Pupínky na krku jsou důsledkem zánětlivého procesu identického s tím, který způsobuje akné na obličeji nebo jiné části těla – stává se, že se póry ucpávají, zvýšeným pocením, zvláště teď v letním období, zvýšená mastnota sekrece a v důsledku mastné pokožky, hromadění nečistot v pórech, v důsledku nedostatečné hygieny a péče o pleť nebo v důsledku ošetření pokožky krku některými kosmetickými přípravky. Většinou se objevují přímo pod bradou, na obou stranách krku, v části krku pod ušima nebo na některých místech pod vlasy.

Ke vzniku akné dochází po zvýšené sekreci mazových žláz, což má za následek zanášení pokožky. Jejich práci podněcují androgenní hormony, které jsou považovány za hlavního viníka kožních onemocnění, se kterými se teenageři většinou potýkají.

Hormony nejsou jediným důvodem, proč se akné objevuje. Nevzhledné pupínky na krku mohou být důsledkem některých dekorativních kosmetických přípravků.

Na trhu je mnoho make-upů, které mohou ucpat póry a problém ještě zhoršit.

Každý, kdo má problémy s citlivou pokožkou obličeje, by si měl dávat pozor na kupovanou kosmetiku a zaměřit se na produkty určené pro problematickou pleť obličeje.

Nepříznivé povětrnostní podmínky mohou vést ke vzniku pupínků a akné, a protože je obtížné vyhnout se vystavení znečištěnému ovzduší nebo zvýšené vlhkosti, bylo by dobré si ověřit, jaké krémy lze použít k odstranění pupínků, a také popřemýšlet o změně životní návyky.

Strava, stejně jako všechny výše uvedené faktory, může ovlivnit výskyt akné kdekoli na těle.

Bylo by dobré vyhýbat se smaženým a tučným jídlům, bílému pečivu, zvýšenému množství cukru, to znamená sladkostem a aditivům, které se většinou nacházejí v barevných potravinách.

Akné na krku lze vyřešit zdravými životními návyky a konzumací velkého množství ovoce a zeleniny a celozrnných výrobků.

Existuje několik věcí, které se můžete pokusit zbavit akné na krku, bradě a zádech. V první řadě si ostříhejte vlasy nakrátko a nedovolte, aby se dotýkaly krku. Pokud se nechcete jít ostříhat, zkuste si vlasy dobře sepnout, aby se nedotýkaly krku nebo brady a podporovaly tvorbu pupínků. Přečtěte si, jak si vyrobit vlastní prostředky, které urychlí proces zotavení z pupínků na krku a zádech:

Pokračování na další straně