1. chřipka nebo nachlazení

Den nebo dva předtím, než se objeví jasné příznaky chřipky nebo nachlazení, se může objevit horečka doprovázená pocením. Tělo již začalo s infekcí bojovat, ale toto pocení obvykle netrvá déle než jednu nebo dvě noci.

  1. Léky

Některé léky, jako jsou antidepresiva, mohou způsobit noční pocení. Ve farmakologii se nejedná o neznámý jev a v návodu k použití léků z této skupiny je v části, kde jsou uvedeny nežádoucí účinky, uvedeno noční pocení jako jeden z následků užívání léku.

Také některé léky zvyšují srdeční frekvenci, což vede k pocení.

Antipyretika mají za úkol srážet horečku, ale také způsobují pocení, protože jde o přirozený způsob ochlazení organismu. Vzpomeňte si, kolikrát jste se potili, když jste byli nemocní.

  1. Menopauza

Stav, kdy ženské tělo přestává produkovat estrogen a progesteron, provází mnoho příznaků a jedním z nich jsou návaly horka, tedy návaly horka doprovázené pocením.

Pokud jste vstoupili do menopauzy, je vysoká pravděpodobnost, že budete mít zkušenost s nočním pocením.

  1. Nízký testosteron

Podobně jako menopauza u žen může nízká hladina testosteronu v určitých letech u mužů způsobit noční pocení. Pokles testosteronu může být také důsledkem některých farmakologických terapií.

  1. Infekce

Existují některé typy infekcí, které mohou způsobit silné noční pocení. Revmatismus, lymfomy, tuberkulóza, bakteriální infekce, ale i virus HIV mohou být doprovázeny pocením, když jdete spát.

  1. Hypoglykémie

Když hladina cukru v krvi příliš klesne, může to způsobit intenzivní noční pocení. Tento problém se často vyskytuje u lidí, kteří mají cukrovku a užívají inzulín nebo perorální léky na cukrovku.

Zdroj: