Už vás nebaví trávit každé léto a nejen trávit spoustu času pojídáním školek, květinových záhonů a dokonce i dlaždic? Přestaňte vařit! Raději vyzkoušejte tento prostředek na hubení plevele. Žádný plevel to nevydrží, bez ohledu na to, jak je vytrvalý.

Jak vyrobit přípravek na hubení plevele?

Smíchejte 4 litry octa s 250 g soli a 1 lžičkou saponátu. Nalijte do nádoby se stříkací pistolí a postříkejte plevel. Po chvíli vadnou.

Tento nástroj je jednoduchý, ale velmi účinný a byl testován mnoha zahradníky. Je ideální i pro péči o prostředí dvora nebo zahrady, protože ničí těžko vyhubitelné plevele, které vyrostly mezi dlaždicemi nebo v blízkosti ozdobných kamenů.

Vyzkoušet můžete i velmi účinný lék na mšice. Domácí mýdlo stačí nastrouhat a smíchat s vodou. Vzniklou směsí nasypeme mšice. Tito škůdci nenávidí vůni mýdla a podložka se nafoukne jako podložka.

Ještě více triků

Chovat se jako

Ocet je skvělý herbicid. Nalijte roztok bílého octa do rozprašovače a postříkejte části zahrady, kde roste plevel. Buďte však opatrní a stříkejte pouze na plevel. Jinak ocet zničí i ostatní rostliny. Act se doporučuje používat v časných ranních hodinách za slunečného počasí, protože sluneční paprsky zesilují účinky tohoto herbicidu. Nepoužívejte před deštěm za oblačného počasí.

Horká voda

Horká voda téměř okamžitě ničí plevel. Je ideální pro úklid koutů kolem vjezdové brány a schodů nebo částí zahrady plné prachu a zeminy. Nechtěné rostliny opatrně zalijte horkou vodou. U rostlin s delšími a hlouběji zakořeněnými kořeny může být nutné tento postup opakovat.

Pokračování na další straně