Rakovina žaludku je obecně léčitelná, pokud je odhalena včas

Dlouhodobá infekce bakterií H. pylori, která žije na výstelce žaludku, je jednou z primárních příčin rakoviny žaludku. Riziko rakoviny je vyšší u lidí, kteří mají nebo měli člena rodiny s tímto onemocněním, spolu s některými vzácnými genetickými poruchami, které zvyšují riziko rakoviny žaludku.


Rakovina žaludku je vývoj nádoru v žaludku v důsledku nekontrolovaného růstu buněk a zde jsou příznaky, které naznačují toto nebezpečné onemocnění.

Výzkumy upozorňují, že rakovina žaludku se nejčastěji vyskytuje u mužů nad 55 let, kuřáci, kteří neměli ve stravě dostatek vlákniny, často jedli červené maso, kořeněná nebo slaná jídla. Příznaky, které naznačují rakovinu žaludku v počáteční fázi, jsou poruchy trávení, nadýmání a plynatost, pálení žáhy, rychlý pocit plnosti při jídle, nevolnost, bolesti břicha, průjem a zvracení.

S progresí onemocnění se objevují příznaky jako krev ve stolici nebo černá stolice, špatná chuť k jídlu, hubnutí, únava, chudokrevnost, žloutnutí kůže nebo očí.

Rakovina žaludku je obecně léčitelná, pokud je odhalena včas, takže lékaři nabádají, abyste reagovali na každý z uvedených příznaků.

Pokračování na další straně