Osm z 10 lidí si ani neuvědomuje nebezpečí vnitřního (viscerálního, břišního) tuku v oblasti břicha. Tento tuk se nachází hluboko v břišní dutině, pod břišními svaly. A hromadí se kolem vnitřních orgánů a zasahuje do jejich práce. Viscerální tuk zatěžuje játra.

ČIŠTĚNÍ JATER
Předpokládá se, že nejvíce tuku se spaluje v játrech. Tento orgán přeměňuje přebytečný tuk v potravě na cholesterol a poté na žluč, která je vylučována střevy. Přebytečný tuk z potravy se hromadí v jaterních buňkách a ukládá se v nich. Metabolické procesy se zpomalují, hmotnost přibývá.

Vytváří se začarovaný kruh. Poškozené jaterní buňky nemohou správně regulovat metabolické procesy. V důsledku toho se živiny přeměňují na tuk. Játra ukládají tukové buňky místo toho, aby je ničila. A to většinou v dutině břišní a žaludku.

Péče o játra by neměla být jednorázová, ale stálá. Zároveň nemusíte držet přísnou dietu. Funkci jater můžete zlepšit pomocí speciálních léků na čištění jater. Možná je pro některé lidi snazší je koupit v lékárnách, protože cena pro ně není důležitá. Přírodní prostředky jsou ale podle mého názoru vždy bezpečnější a neméně účinné.

Dnes vás “Dnevni Magazin” naučí, jak připravit zdravé koktejly na detox jater. A protože játra v noci aktivně pracují, měl by se nápoj vypít před spaním. Před čištěním se poraďte se svým lékařem. Možná by vám nějaká složka způsobila kontraindikaci.

Pokračování na další straně