Velmi častým jevem jsou podkožní cysty na určitých částech těla. Pokud s nimi také bojujete, zjistěte, co všechno můžete dělat, aniž byste museli jít „pod nůž“

Když se na krku, zádech nebo za uchem objeví bulka, lidé obvykle propadají panice, protože se obávají, že jde o něco velmi strašného. Ale nejčastěji tomu tak není, zvláště pokud se cysta objevila na částech těla, které nejsou blízko lymfatických uzlin.

Pokud není včas opraveno, vyžadují tyto výrůstky chirurgický zákrok, po kterém zůstávají v problémové oblasti ošklivé jizvy.

Epidermoidní cysty nejsou znepokojivé, ale pokud se stane, že prasknou nebo se nakazí, navštivte lékaře.

Pokud se však okamžitě zakročí, je možné se operaci vyhnout. Zjistěte, které přípravky z přírody vám pomohou zbavit se hrudek:

Jablečný ocet

Jablečný ocet je výborný v boji proti cystám, chrání pokožku před bakteriemi a zabraňuje rozvoji infekce. Naneste na místo ocet a překryjte gázou. Postup opakujte denně po dobu 7 dnů.

Pampeliška

Jedna polévková lžíce pampelišky smíchaná s květem ve dne i v noci je vynikající v boji s infekcí. Směs vložte na 45 minut do vroucí vody, poté směs sceďte a pijte čtyřikrát denně po dobu až 10 dnů. Aplikujte jej přímo na cystu.

Pokračování na další straně