Medvědí česnek je jedním z velkých divů přírody, který po studené a dlouhé zimě bleskově obnovuje a čistí tělo od hlavy až k patě. Můj dědeček sbíral tento zelený zázrak a vždy v žertu říkal, že medvědí česnek dokáže probudit i mrtvé!

Podle tipů na kanálu YouTube už jeden gram medvědího česneku obsahuje značné množství esenciálních olejů, cenných minerálů, solí, vitamínu C, karotenu, bílkovin a alicinu.

Pokud kteroukoli část rostliny promnete mezi prsty, ucítíte její charakteristickou česnekovou vůni. Když však kousnete do listu, jeho hlavní složka allin se působením kyslíku promění v allicin, který bude mít pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a pomůže udržet krevní cévy mladé a pružné. Zároveň zabraňuje tvorbě krevních sraženin.

Kromě toho, že čistí tělo od toxinů, má antibakteriální a antivirové účinky. Bylinkáři tvrdí, že ke stimulaci krevního oběhu stačí jen jeden gram této pochoutky denně, takže krev v žilách začne normálně proudit.

Pomalu se hojící hematomy a rány lze rychle zhojit aplikací čerstvé pažitkové šťávy na tato místa nebo přípravou koupele z jejích listů. Okamžitě zklidňuje podrážděnou pokožku, ekzémy a dermatitidu.

Základní léčivé kapky

Listy pažitky nasekejte nadrobno a přidejte do láhve, aby se volně naplnila. Vše naplňte alkoholem o síle 38-40%. Láhev uchovávejte dva týdny na slunném, ale teplém místě, co nejdále od zdrojů světla.

Sceďte a pijte 14-15 kapek denně s trochou vody. Tyto kapky regulují krevní tlak a čistí krevní oběh. Nikdy neužívejte tento lék před řízením auta. Kapky jsou určeny pouze osobám starším 18 let.

Pokračování na další straně