Zlaté pravidlo proti lákání mravenců do domu zní – čistota. Ujistěte se, že je dům čistý a všude nejsou malé zbytky jídla.

Pokud je to možné, uchovávejte odpadky mimo dům, na dvoře nebo na balkoně. Dávejte pozor na vlhkost, protože mravenci jsou přitahováni oblastmi, kde je voda.

Triky, jak udržet mravence mimo váš domov:

1. Mravenci nemají vůbec rádi křídu. Uhličitan vápenatý je odpuzuje a brání jim ve vstupu do domu. Nakreslete tedy na podlahu čáru, kterou nechcete překročit.

2. Mravenci obcházejí mouku, takže ji posypte tam, kde vidíte mravence, otvory, kterými vnikají, u vchodových dveří, kolem potravinové skříňky…

3. Oboustranná páska je jedno řešení, ale nemusí být tak praktické. Měl by být používán k pokrytí oblastí kolem jídla. Mravenci se lepí na pásku a nemohou jít dál, uvádí portál lifehack.org.

4. Vůně skořice není hmyzu příjemná, a tak před ní utíká. Mravenci například sejdou z cesty, když je posypou trochou skořice. Nebo udělejte skořicovou čáru na podlaze, kde máte problém dostat mravence do domu a oni ji nepřekročí. Do malého sáčku můžete vložit i tyčinku skořice, která ochrání vaše oblečení před moly.

Pokračování na další straně