Nemocná játra jsou způsobena hromaděním tuku nebo nadměrným příjmem alkoholu!

Správná činnost jater je nezbytná pro celkové zdraví organismu. Játra čistí krev metabolizováním alkoholu, léků a různých toxických látek. Produkuje nezbytné tělesné bílkoviny, včetně těch, které zabraňují srážení krve.

Umožňuje krevní zásobení živinami a bílkovinami, které zabraňují infekcím, a také produkuje cholesterol. Onemocnění jater přibývá a symptomy, které problém naznačují, jsou: únava, slabost, ztráta hmotnosti, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, bolesti žaludku a zežloutnutí kůže a očí.

Tukové onemocnění jater se vyskytuje ve dvou hlavních formách. Nealkoholické ztučnění jater je označení pro řadu stavů způsobených hromaděním tuku v játrech. Můžete také dostat alkoholické onemocnění jater, což je poškození jater způsobené pitím příliš velkého množství alkoholu.

játraFoto: Profimedia

Mezi příznaky, které naznačují vážné poškození jater, patří zvracení krve, snadná tvorba modřin, svědění kůže a otok podbřišku, tmavá, černá a dehtovitá stolice a tmavá moč, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. A změny na kůži ukazují na problémy s játry. 

– Červené dlaně jsou obvykle příznakem progresivního onemocnění. Játra čistí naše tělo, zbavují nás mimo jiné hormonů, které nepotřebujeme. U mužů jsou to například estrogeny – ženské pohlavní hormony. Když játra nepracují dobře, hromadí se a estrogeny vedou k vazodilataci (rozšíření cév), takže dlaně zčervenají – vysvětlil kardiolog German Gandelman.

Pokračování na další straně