Je dobře známo, že rostliny jsou skvělým způsobem, jak vyzdobit interiér a vnést do něj přírodu. Mnoho lidí však neví, že některé z rostlin, které často umisťujeme do ložnic, mohou snižovat kvalitu našeho spánku. Mohou narušovat kvalitu vzduchu, uvolňovat alergeny nebo dokonce produkovat chemické látky, které narušují náš biorytmus. Tento článek představuje nejběžnější druhy rostlin, které by měly být z ložnice odstraněny, aby byl zajištěn kvalitní a zdravý spánek.

Rostliny mohou způsobovat alergie a bolesti hlavy kvůli svým aromatickým plynům. Z tohoto důvodu je třeba se vyhnout rostlinám, jako jsou narcisy, hyacinty a šeříky, a aromatickým bylinám. To je důležité zejména v případě, že spíte se zavřenými dveřmi. Dávejte přednost listům před květinami a obecně se vyhýbejte suchým látkám. Ty jsou jen lapačem prachu a akumulátorem mrtvé energie. Rostliny mohou být také živnou půdou pro plísně a hmyz. Pravidelně proto kontrolujte půdu, protože plísně se v interiéru objevují s větší pravděpodobností. Pokud ji objevíte, okamžitě rostliny přesaďte.

Pokojové rostliny s ostrými listy a trny mohou mít nežádoucí vedlejší účinky na váš vztah. Podle některých zpráv mohou tyto rostliny snížit touhu po intimních aktivitách a omezit fyzický kontakt. Při výběru rostlin do ložnice je proto z těchto i dalších důvodů třeba být opatrný.

Pokrčování na další straně