Vědci, lékaři a další odborníci opakovaně potvrdili výhody pravidelné konzumace medu v kombinaci se skořicí, jako silné zbraně v boji proti mnoha nemocem.

Již více než 4000 let se med používá jako tradiční lék na téměř každou nemoc. Egypťané ji používali k hojení ran, Řekové k dlouhému životu a Indové k obnovení rovnováhy v těle. Moderní medicína ukazuje, že tato přesvědčení jsou pravdivá.

Vzhledem k tomu, že existovaly pozitivní názory na med, skořice byla také známá od starověku. Skořice byla považována za vhodný dárek pro mnichy pro její přínosy při léčbě mnoha nemocí.

To jsou některé z kombinací těchto silných přírodních složek, které lze použít při léčbě některých onemocnění, včetně chronických, jako je artritida.

Snížení cholesterolu

Přidejte dvě lžíce medu a tři lžičky skořice do velkého šálku čaje. Konzumace této směsi způsobí 10% snížení cholesterolu během dvou hodin.

Kardiovaskulární onemocnění

Ráno si místo marmelády nebo džemu dejte na kousek chleba med a skořici. Pokud budete tuto kombinaci pravidelně konzumovat, pomůže vám snížit hladinu cholesterolu v krvi a předejít možnosti infarktu.

Proti artritidě

V šálku vroucí vody smíchejte dvě lžíce medu a lžíci skořice. Pijte tento nápoj ráno a večer. Při pravidelném používání vám tento nápoj pomůže léčit chronickou artritidu.

Pokračování na další straně