Prokazatelně pomáhá při zánětech kolenního kloubu a japonští lékaři poukazují na výborný účinek kurkuminu u rakoviny tlustého střeva a u rakoviny močového měchýře a plic

Většina lidí používá tuto božskou rostlinu jako doplněk k jídlu kvůli její intenzivní, lákavé vůni, aniž by věděli, že kurkuma se po staletí používá k léčbě i těch nejzávažnějších nemocí. Lidé tuto mocnou rostlinu z Asie často používají na zažívací potíže, záněty, rány, žaludeční potíže, drobné řezné rány a poranění svalů.

Podle výzkumu vědců může kurkumin lidem pomoci i v prevenci rakoviny. Je plný protiplísňových a antibakteriálních vlastností, které nám mohou pomoci v boji proti mnoha nemocem. Výzkum tvrdí, že kurkumin může pomoci buňkám přežít těžký zánět.

Chrání také DNA. Ovlivňuje 700 genů v našem těle a léčí více než 70 zdravotních problémů. Jeho protizánětlivé vlastnosti nám mohou pomoci léčit tak závažné stavy, jako je osteoartróza.

Mnoho odborníků tvrdí, že nám kurkuma může pomoci léčit problémy s játry, dýchací potíže, autoimunitní poruchy a neurologické problémy.

„Hlavní účinnou látkou kurkumy je cucumin, který v experimentech prokázal četné příznivé účinky při zánětlivých stavech. Bývá označována jako silně kurkuma. Inhibuje různé zánětlivé enzymy. Působí také tak, že snižuje aktivaci zánětlivých genů, a to prostřednictvím inhibice jednoho z tzv transkripční faktor nukleární faktor kappa B a také inhibuje četné cytokiny, molekuly, které spouštějí zánět.

Pokračování na další straně