Šlechtitelé rostlin a zahrádkáři by jistě nechtěli potkat krtka na své cestě. Zanechává po sobě nehezké kopečky a poškozuje trávníky. Je něco, co můžete udělat, abyste nám neznepříjemnili život? Existuje jednoduchý způsob, jak to udělat! Jediné, co musíme udělat, je zasít tuto jednu rostlinu.

Je čas se s tímto problémem jednou provždy rozloučit! Sluší se dodat, že dotyčná rostlina je opravdu levná – jak se jmenuje?

Cesta ke krtkovi

V Polsku jsou evropští krtci, kteří jsou pod ochranou. Jsou to drobní savci s délkou těla do 20 cm. Tato zvířata nevidí, ale mají vynikající sluch, což jim umožňuje registrovat vibrace země. Živí se hlavně larvami hmyzu a žížalami.

Krtek je jednak škůdce, ale také pomáhá zbavit se hmyzu. Přesto ho na naší zahradě nechceme. Jak se toho zbavit humánním způsobem? Je to vůbec možné? Ano – a je to jednodušší, než to zní!

Existují rostliny, které krtky účinně odpuzují. Tato zvířata mají citlivou vůni a nesnáší například narcis, mátu, bazalku, černý bez, okrasný česnek, šachovnici císařskou nebo měsíček lékařský.

Pokračování na další straně