Naši předkové už před mnoha tisíciletími využívali kopřivu jako rostlinu s léčebnými vlastnostmi. Kopřiva má stále často při léčení různých onemocnění. Doporučujeme vám vyzkoušet její léčivou sílu.

Kopřiva obsahuje mnoho látek, které mohou pomoci v prevenci a léčbě různých onemocnění, jako jsou záněty.

Náhlý zánět je přirozenou obrannou reakcí organismu, která bojuje s infekcemi. Na rozdíl od toho jsou chronické záněty nebezpečné pro zdraví a je nutné se jimi zabývat. Kopřiva dvoudomá obsahuje složky, které úspěšně potlačují tento druh zánětu. Použitím kopřivy místně nebo vnitřně lze dokonce pozitivně ovlivnit stavy, jako je artritida.

Při výše uvedené artritidy se kromě zánětu vyskytuje bolest. Podle vědců může kopřiva dvoudomá pomoci s touto bolestí. Podle jedné studie aplikace krému z kopřivy snižuje bolest u vzorku lidí s artritidou. Bohužel se do studie zapojilo málo lidí, aby se dosáhlo významných výsledků. Nicméně výzkumy pokračují a brzy se jistě dočkáme slibných závěrů.

Kopřivový olej vám pomůže při bolestech kloubů. Tradiční doporučení navrhují kopřivový extrakt i na ekzémy, alergické vyrážky a další kožní onemocnění. Lze použít také jako olej pro masáže.

Pokračování na další straně