Naše tělo má obrovský potenciál a jeho schopnosti nás umí nejednou překvapit. Východní kultura se už po dlouhá staletí zabývá studiem lidského těla. V průběhu let čínská tradiční medicína nabídla množství znalostí, které nám pomáhají pochopit naše tělo, jeho fungování a zacházení s ním.

Číňané věří, že lidský život je řízen třemi body, které mají speciální moc: mistr trávení – bod Čingischán, mistr času – bod Zu San Li a mistr kontrolování mysli – bod Konfucius.

Číňané jsou přesvědčeni, že každý orgán je spojen s určitým bodem na těle. Proto je vliv na jeden z těchto bodů schopen vyřešit různé zdravotní problémy. Totéž platí u bodu Konfucius, který pomáhá zbavit člověka chronického stresu a všech jeho následků. Ptáte se, proč je to tak důležité?

Chronický stres je pohromou moderního světa. Žijeme v šíleném rytmu a neustále se dostáváme do situace, které nám způsobují stres. Pomalu se v nás hromadí a začne nám kazit život. Kromě zhoršené nálady, emocionálních výkyvů a neurózy, dokáže chronický stres způsobit trávicí potíže, poškození zraku ale i mnohem víc.

Neustálý škodlivý stres ovlivňuje činnost žlučníku. Dokáže způsobit cholecystitidu, zánět žlučových cest či kolitidu. Při nejvíce zanedbaných případech dochází k narušení žluče, která se postupně mění na krystalický písek a ten se následně přetransformuje do kamenů.

článek pokračuje na další stránce…