I sebemenší poškození zubů může představovat problém týkající se všech orgánů. Podle odborníků horní a dolní řezáky (první a druhý) udržují normální stav ledvin a močového měchýře.

Špičáky – normální stav jater a žluči. Premoláry (4 a 5) nás mohou upozornit na stav plic a tlustého střeva, stoličky (6 a 7) na stav žluči, sleziny a slinivky a zuby moudrosti na onemocnění srdce a tenkého střeva.

Nechápejte nás špatně, ne každé onemocnění je doprovázeno poškozením zubů. Někdy si pacienti stěžují, protože cítí bolest v místech, kde byly zuby odstraněny. Jedná se o tzv fantomová bolest a děje se to kvůli signálům, které nemocné orgány vysílají do zubů.

Pokud o tomto spojení víte, snadno zjistíte, který orgán je nemocný. Mezi vnitřními orgány a zuby existuje pevné spojení. Například nemocné zuby způsobují bolesti hlavy.

Pokud je zánětlivý proces přítomen v kořeni zubu, bolest bude přítomna v parietální části. Léze horních řezáků způsobují bolest ve frontální oblasti a špičáků.

Co potřebujete vědět, je, že bolest prvního a druhého řezáku je indikátorem chronické pyelonefritidy (infekce horní části močových cest), cystitidy (bakteriální infekce močového měchýře) a otitidy (zánět ucha).

Pokračování na další straně