– Rakovina hrdla, která se tvoří na hlasivkách, často způsobuje chrapot nebo změny hlasu. Pokud berete příznak vážně, rakovina může být odhalena v raném stádiu. Lékaři upozorňují, že pokud chrapot po dvou týdnech neustoupí, okamžitě vyhledejte odborníka.

Je důležité neustále opakovat, že úspěšná léčba rakoviny začíná včasnou diagnózou. Každému je také známo, že v mnoha případech chybí výskyt časných příznaků, takže primární věcí je vědět, jak rozpoznat příznaky, bez ohledu na to, jak jemné mohou být. Odborníci varují, že jedna nemoc má překvapivý příznak, který by mohl lékařům pomoci odhalit rakovinu v raném stádiu, a vyskytuje se, když mluvíte.

POKUD MÁTE HORUS, NAJDĚTE K LÉKAŘI

Když máte rýmu, chrapot může být jedním z příznaků, ale odborníci varují, že pokud příznak přetrvává, je důležité navštívit lékaře, aby zjistil skutečnou příčinu – zvláště v některých situacích, kdy by tato jedna změna mohla znamenat, že máte rakovinu.

Rakovina hrdla, která se tvoří na hlasivkách, často způsobuje chrapot nebo změny hlasu. Pokud berete příznak vážně, rakovina může být odhalena v raném stádiu. Lékaři upozorňují, že pokud chrapot po dvou týdnech neustoupí, vyhledejte ihned odborníka.

NĚKTERÉ DALŠÍ TYPY RAKOVINY MOHOU BÝT SPOJENY S TÍMTO PŘÍZNAKEM

Za prvé, změny v hlasu budou zaznamenány, pokud jde o rakovinu, která se vyvíjí na hlasivkách, ale také ta, která se vyvíjí v okolních oblastech, může způsobit změny a dokonce i výskyt stejného příznaku.

VZHLED RAKOVINY KRKU A HLAVY ČASTO SOUVISÍ S NEZDRAVÝMI ŽIVOTNÍMI NÁVYKY

Ve většině případů bude rakovina hlavy a krku kategorizována jako spinocelulární karcinom. Odborníci z “clevelandské” kliniky se domnívají, že 3 ze 4 rakoviny krku a hlavy jsou způsobeny nadměrnou konzumací alkoholu nebo cigaret a v obou případech ničí buňky lemující hrdlo a dutinu ústní. Čím více a déle tyto látky užíváte, tím větší je riziko vzniku rakoviny hlavy a krku.

Pokud máte tento problém, může vám lékař navrhnout různé testy, jako je biopsie, aby zjistil příčinu. Samozřejmě čím dříve lékaře navštívíte, tím větší je šance na včasnou diagnózu a úspěšnou léčbu, protože onemocnění odhalené v raném stádiu mnohem lépe reaguje na léčbu. Pokud tedy zaznamenáte změny v podobě chrapotu, který neustupuje, neignorujte je a objednejte se k lékaři.

Pokračování na další straně