Podle doktora Davida Majdalanyho z Cleveland Clinic (USA) existují jasné příznaky slabého srdce, které je třeba řešit. Pokud si jich všimnete, určitě kontaktujte svého lékaře, protože situace může být vážnější, než si myslíte.

Abnormální srdeční tep
Také známé jako arytmie, neznamenají, že vaše srdce bije příliš rychle nebo příliš pomalu, ale že „vynechává“ údery nebo má úder navíc. Může to také znamenat „tichou“ arytmii. Většinou je buď vážná, nebo neškodná, proto je nejlepší navštívit lékaře.

Příznaky:

přeskakování nebo extra beaty,
závrať,
bezvědomí,
ztráta dechu,
bolest na hrudi
pocit únavy nebo slabosti
Co musíte přestat dělat?
Ukončete některé činnosti, přestaňte kouřit (pokud jste kuřák), nadměrnou konzumaci alkoholu (1 drink denně pro ženy a 2 pro muže), nadměrný příjem kofeinu, užívání léků obsahujících stimulanty. Vždy vyhledejte lékařskou pomoc, abyste zjistili, které léky jsou pro vás vhodné.

Bolest na hrudi
Bolest na hrudi může být způsobena čímkoli od bolesti svalů po infarkt a neměla by být ignorována. Toto nepohodlí však nezpůsobuje srdce, ale oblast svalů plic, jícnu, nervů nebo žeber, včetně hrudníku. Bolest může být ostrá, tupá, zanícená nebo bodavá.

Příznaky:

závrať,
nevolnost,
rychlý srdeční tep nebo zrychlené dýchání,
zmatek,
šedá pleť
Nadměrné pocení,
bolest v čelisti, levé paži nebo zádech,
náhlý pocit tlaku pod hrudníkem,
extrémně nízký krevní tlak ,
nedostatek vzduchu .
Příčiny bolesti hrudníku a srdce
Onemocnění věnčitých tepen, angina pectoris, srdeční infarkt, myokarditida (stejné příznaky jako srdeční infarkt, ale bez blokády), perikarditida, hypertrofická kardiomyopatie, prolaps bilaterální chlopně (PDZ).

Pokračování na další straně