Můžete použít stará semínka, pokud projdou tímto testem – dejte 10 semínek na vlhkou papírovou utěrku, vložte je do průhledného sáčku, označte datem a páskou. Sledujte, kolik semen vyklíčí. Vynásobte toto číslo deseti, abyste vypočítali procento úspěšnosti klíčení. Více než 70 procent vyhovuje. Pokud je mezi 40 a 60, zasaďte semeno velmi hustě. Pod 40 procent je lepší koupit semena nová.

Mléko funguje skvěle jako hnojivo a proti plísním. Smíchejte s vodou v poměru 50-50. Směs dejte do rozprašovače a postříkejte rostlinu, nechte mléko jen vsáknout do listů. U některých rostlin, jako jsou rajčata, se mohou vyvinout houbové choroby, pokud hnojivo zůstane na listech příliš dlouho. V takovém případě jemně otřete vlhkým hadříkem nebo postříkejte vodou.

Použijte vaječné skořápky k odpuzení škůdců a obohacení půdy o vápník.

Vodu z vaření vajec, brambor, špenátu, těstovin nevyhazujte! Když se ochladí, zalijte jím rostliny, které tak budou přijímat živiny z potravy.

Rostlinku pěstujte v citronové kůře místo klasické nádoby, získáte tak silnější rostlinu, která bude krásněji kvést a bude mít delší životnost. Citron rozřízněte napůl, očistěte vnitřek kůry a vyvrtejte na dně malý otvor pro odvodnění, poté semena zasaďte jako obvykle. Když je čas na výsadbu, můžete zasadit kůru spolu se sazenicí.

Růže rozmnožujte tak, že stonek před výsadbou umístíte do menší brambory, která udrží stonek vlhký až do zakořenění.