Kvůli rychlému životnímu stylu, špatné výživě a nedostatku fyzické aktivity se dnes vysoký krevní tuk stal běžným onemocněním. Zvýšená hladina tuků, cholesterolu a triglyceridů v krvi je rizikem pro rozvoj obezity, metabolického syndromu, onemocnění srdce a cév. Proto je třeba zaujmout promyšlený přístup a vědět, jak přirozeně snížit krevní tuk.

Triglyceridy jsou tuky, které jíme (jsou hlavní složkou živočišných a rostlinných tuků) a naše tělo je také produkuje. Nacházejí se v tukových buňkách jako zásobárna energie. Vše, co jíme v nadbytku, se přeměňuje na triglyceridy a ukládá se ve formě tukových zásob. Na nárůst tuků má kromě příjmu tučných, smažených jídel vliv i nedostatek fyzické aktivity, kila navíc, nadměrný příjem cukru, kouření, stres, některá onemocnění štítné žlázy…

Zvýšené krevní tuky zvyšují riziko aterosklerózy, kardiovaskulárních onemocnění a úmrtí na kardiovaskulární onemocnění.

Jak snížit krevní tuk
Někdy, když je hladina tuku zvýšená, můžeme zaznamenat ztluštění na horním víčku, jako žluté skvrny nebo na jiných částech těla. Udělejte si proto pár minut před spaním a vyrobte si tento přírodní prostředek proti tuku v krvi!

Vezměte tři sušené fíky a ze všech stran udělejte párátkem malé otvory, poté je vložte do skleněné nádoby, do které jste předtím dali 2 dl jablečného octa. Nechte přes noc a ráno snězte tři fíky.

Zbytek octa nevyhazujte, ale další noc vložte tři fíky připravené stejným způsobem. Ty 2 dl octa se dají spotřebovat za sedm dní. Osmý den vezměte nový ocet a postup opakujte druhý týden, poté si dejte 14 dní pauzu.

Pokračování na další straně