Ricinový olej je mimořádně účinný přípravek, který působí jako lék na mnoho poruch a nemocí.

Olej se používá především v Indii, jelikož kyselina ricinolejová obsažená v oleji dokáže téměř zázraky, neboť ničí viry a bakterie, působí anesteticky a zmírňuje bolesti zad, ischias a kloubů.

To ale není vše, jelikož odstraňuje chronickou zácpu, hydratuje pokožku, vyživuje vlasy a jejich růst.

Je třeba také zmínit, že posiluje imunitní systém, předchází akné, dezinfikuje rány a zmírňuje svědění způsobené bodnutím hmyzem. Protože snižuje záněty, je zvláště účinný pro ty, kteří trpí problémy s klouby.


Jak to použít?

Stačí ho na bolestivé místo přikládat několikrát denně, dokud obtíže neustoupí.

Co je artritida?

Artritida (revmatoidní artritida) je jedním z nejčastějších autoimunitních onemocnění. Onemocnění se vyskytuje častěji u žen, většinou je diagnostikováno mezi 35. a 55. rokem, ale může se objevit v jakémkoli věku. Obvykle se šíří symetricky do více kloubů, ale mohou být postiženy i jiné orgány (ledviny, plíce). Progresivní onemocnění způsobuje omezenou pohyblivost, která výrazně zhoršuje kvalitu života postižených. 60–70 % pacientů, kteří v době rozvoje artritidy stále pracují, se do 5. roku onemocnění stane práceneschopnými. Artritida může ovlivnit nejen kvalitu života pacienta, ale také jeho délku: zkracuje průměrnou délku života u žen v průměru o 10 let au mužů o 4 roky.



Příčiny revmatoidní artritidy nejsou plně objasněny, ale v jejím rozvoji mohou hrát roli jak genetické, tak environmentální faktory. Onemocnění se obvykle vyvíjí pomalu, aniž by předcházelo. Předpokládá se, že méně často mohou se vznikem onemocnění souviset i infekce (např. virus Epstein-Barrové), trauma (úder do kolena), hormonální změny po porodu nebo velký emoční šok. Je třeba zmínit, že existují i ​​další kloubní onemocnění zánětlivého původu (např. Bechtěrevova choroba, revmatická horečka, infekční artritida), ale domácí léčba nemá v jejich terapii místo. Při léčbě dny se „domácí rady“ mohou týkat převážně stravy a životního stylu (vyhýbání se alkoholu, konzumace potravin s nízkým obsahem purinů).

Pokračování na další straně