Vyrážka po celém těle, včetně obličeje, může způsobit mnoho problémů. Tento problém není pouze estetického charakteru, ale také způsobuje fyzické utrpení, zvláště pokud se u člověka objeví velké vnitřní akné, které vizuálně připomíná hrbol. Existuje mnoho receptů na jejich odstranění, nicméně při jejich aplikaci je třeba věnovat zvláštní pozornost.

Příčiny akné

Chcete-li pochopit, jak se zbavit vnitřního akné , měli byste zjistit, proč se může objevit.

Je velmi vzácné určit příčinu akné sami. Doporučuje se kontaktovat kompetentního specialistu – dermatologa .

Podkožní hrbolky, jako je akné, vznikají zpravidla v důsledku hormonální nerovnováhy. U mužů se takové vyrážky objevují během puberty (12-20 let). Zvýšená hladina testosteronu v krvi zvyšuje činnost mazových žláz. To přispívá k hojné sekreci mazu, který ucpává kanály.

Pokud jde o ženy, nejčastěji je trápí vyrážky v menopauze a vlivem věkových změn, v těhotenství, kojení. Stojí za zmínku, že akné se může objevit v důsledku dlouhodobého užívání hormonální antikoncepce.

Vnitřní akné se vyskytuje z následujících důvodů:

Hlavní příznaky

Jak se zbavit tohoto nepříjemného jevu, se dozvíme později, po seznámení se s vývojovými rysy a příznaky vnitřního akné.

Na povrchu zdravé epidermis žije obrovské množství mikroorganismů, které nejsou schopny způsobit poškození. Ale v důsledku škodlivých účinků se tyto mikroorganismy mohou proměnit v zlomyslné škůdce.

Bakterie začnou hromadně pronikat do vývodů mazových žláz, kde není kyslík. Na pozadí této funkce se začnou aktivně reprodukovat. To vede k fyzickému nepohodlí v klidu, zvětšení velikosti bulky a ložisek zánětu.

Léčba tohoto jevu je obtížná, protože hnis nemůže vycházet sám. Pamatujte, že to nemůžete vymáčknout. Vážně hrozí hromadné šíření infekce, po kterém mohou zůstat viditelné jizvy. Čekat, až pupínek sám dozraje, také nepřipadá v úvahu, protože může zrát poměrně dlouho. Tento proces lze urychlit.

Vnitřní pupínky-hrbolky se nemohou objevit náhle, těsnění se tvoří postupně:

Léčba akné

Chcete-li anomálii rychle odstranit, měli byste určit příčinu jejího výskytu a poté přejít na komplexní léčbu. Komplex zpravidla zahrnuje vyloučení mechanického nárazu a poranění ohniska infekce, správnou výživu a prevenci hypotermie / přehřátí.

A co je nejdůležitější, vymačkávání nezralých pupínků je přísně zakázáno. Pokusy o vytlačení pupínků mohou poškodit a rozšířit váčky bakterií a kožního mazu pod kůži, což může vést k otravě krve, jizvám po těchto hrudkách, vzniku několika nových takových akné, zvětšit jejich velikost a zvýšit zánětlivý proces.

Pokud se na obličeji objeví podkožní akné, doporučuje se minimalizovat nebo úplně přestat používat kosmetiku.

Urychlete proces zrání

Chcete-li účinně odstranit podkožní bulku, měli byste počkat, až hnis a bakterie vyjdou ve formě abscesů. Sám o sobě může růst po dlouhou dobu. Ale pamatujte, že se to dá „přitlačit“.

Pokračování na další straně