Ach, ta chuť v tvých ústech od rána! Je to on, kdo nás nutí spěchat do koupelny vyčistit si zuby. Možná jste se probudili po dlouhé párty, kde jste jedli a pili až do rána? Nebo jste možná předchozí den, večer a noc strávili na svatbě, kde se vám líbilo vše, co na baru nabízeli? A neodmítli jste přípitky s nevěstou a ženichem a všemi svatebčany?

Je zcela normální, že se ráno necítíte dobře a chuť v ústech není příliš příjemná. Pokud si však vyčistíte zuby a použijete ústní vodu: za den nebo dva tyto problémy zmizí.

Pokud se ale téměř každé ráno probouzíte s nepříjemnou pachutí v ústech a vyzkoušeli jste už všechno možné, je možné, že vaše tělo s nemocí bojuje, a dává vám tak znamení. Nikdy nepodceňujte signály svého těla a věnujte jim náležitou pozornost, protože můžete včas zjistit, že něco není v pořádku.

Sladká chuť

Na první pohled se může zdát, že chuť na sladké není nebezpečná, protože může být příjemná. Náš mozek spojuje sladkou chuť s pozitivními podněty. Nenechte se však zmást, protože pokud máte bez zjevného důvodu v ústech sladkou chuť, může to být příznak porušení hladiny cukru v krvi, což může vést k cukrovce. Určitě se poraďte se svým lékařem, který provede základní vyšetření a odešle vás ke specialistům.

Slaná chuť

Pokud cítíte slanou chuť v ústech, svědčí to o nedostatku pití, který je nutné co nejdříve napravit. Bez pravidelného příjmu tekutin hrozí smrt každého živého organismu. Je třeba dbát na dostatečný příjem tekutin. Zvyšte proto příjem tekutin, ideálně z dobrého zdroje. Protože čistá voda je základem zdraví a dlouhověkosti.

Pokračování na další straně