„Hlavní a největší chyba každého, kdo má časté bolesti zad a šíje!“ Zkušený osteopat nám dal recept, který uzdravuje…

Bolest zad přijde často nečekaně. Důvodem je málo aktivní životní styl a sedavá práce. Proč, proč se nehýbete? Cvičení ve sportovních centrech trvají dlouho a jsou drahá. A pochlubit se přímo stadiónem na dvorku nemůže každý.

Ale najít 10 minut na cvičení doma není tak těžké! Nedávno jsem navštívila moudrého osteopata, který mi řekl, abych každý den cvičila. A nepřestávala! A co se stalo? Nakonec problémy, které mě sužovaly dlouhé roky, ta nesnesitelná bolest v zádech a na šíji, tyto soustavné bolesti, zmizely…

Nabízíme vám plnohodnotný komplex cviků, který obsahuje nejúčinnější rady pro posílení zádových svalů. Nejsou to jen cviky, jde o jógu, čchi-kung a ozdravení kloubů v jednom. Věnujte se 10  minut cvičení a navždy zapomenete na bolest páteře.

Cviky na zádové svaly

Cvičte nejlépe do 8. hodiny ranní. Každému cviku věnujte alespoň jednu minutu. Používejte tvrdý povrch, vhodný oděv a obuv.

„Stožár s lany“

Toto cvičení uvolňuje záda a ramenní pletenec. Rozkročte nohy na šíři ramen, ruce uvolněné. „Máchejte“ rukami a současně se otáčejte kolem pasu. S každým máchnutím zvyšte intenzitu.

„Volavka“

V čchi-kungu se toto cvičení nazývá „zlatý kohout stojí na jedné noze“. Je lepší cvičit bez bot. Lépe se rozvíjí koordinace, rovnováha a obratnost. Východní medicína věří, že cvičení léčí příčinu nemocí a posiluje imunitu těla.

Postavte se na jednu nohu, druhou zvedněte tak, aby byla rovnoběžná se zemí nebo výše. Špička je zvednutá. Ruku na straně zvednuté nohy vystrčte dopředu, ale nenatahujte ji úplně. Druhou spusťte, dlaň směřuje k podlaze. Vypadá to, jako že se opíráte o dva míče. V postoji stačí setrvat několik sekund. Když dosáhnete klidu a rovnováhy, zvedněte se 3−5krát na špičku se zavřenýma očima.

článek pokračuje na další stránce…