Jogurt zanechává delší pocit sytosti a stimuluje trávení. Kombinace kurkumy a jogurtu se v ajurvédské medicíně podává při chudokrevnosti pro její nutriční hodnotu.

Kurkuma je koření, které se velmi často používá v asijské kuchyni a má četné pozitivní účinky na organismus. V kombinaci s jogurtem se snáze “snáší” a vniká do těla a zároveň je to výborná kombinace na hubnutí!

Toto koření je jedním z nejzdravějších, které můžete do jídla přidat. Byly prokázány četné pozitivní účinky na tělo a mozek. Kurkuma obsahuje kurkumin – složku, která má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.

Kurkuma jako lék:

  • přispívá ke zlepšení paměti;
  • pomáhá bojovat proti některým typům rakoviny;
  • může zabránit nebo zpomalit tvorbu krevních sraženin;
  • pomáhá při artritidě;
  • může to být užitečné pro lidi, kteří mají cukrovku;
  • může zpomalit růst tukových zásob.

Kurkuma má velmi intenzivní chuť, takže v kombinaci s jogurtem se snáze polyká a výzkumy ukázaly, že právě tato kombinace pomáhá spalovat tuk z jater, což je důležité pro hubnutí. Jogurt a kurkuma zároveň zrychlují metabolismus a zpomalují ukládání tukových zásob.

Jogurt zanechává delší pocit sytosti a stimuluje trávení. Kombinace kurkumy a jogurtu se v ajurvédské medicíně podává při chudokrevnosti pro její nutriční hodnotu.

Jogurt a kurkuma – recept na hubnutí

Je důležité najít kombinaci kurkumy a jogurtu, která vám vyhovuje, abyste si toto zdravé jídlo vychutnali. Doporučuje se konzumovat ráno nalačno a odpoledne, ne však po západu slunce. Nejlepší je použít řecký jogurt.

Do 500 ml jogurtu přidejte půl lžičky kurkumy, můžete přidat více, pokud chcete a nemáte-li rádi příliš silnou chuť.

Pro dobrý začátek dne můžete přidat i pár kapek citronové šťávy. Jedná se o nejjednodušší kombinaci, jejíž příprava vám nezabere mnoho času.

Pokud si chcete směs kurkumy a jogurtu osladit, můžete přidat lžičku medu, javorového sirupu nebo jiného přírodního sladidla dle vlastního výběru.

Navíc můžete do tohoto zdravého jídla přidat trochu skořice, chia semínek a nasekaných ořechů. Pokud chcete zlepšit vstřebávání kurkuminu v těle, přidejte trochu pepře.

Pokračování na další straně