Ne vždy se jedná o infekci močového měchýře, takže víte, co by mohlo být špatně, pokud si občas všimnete, že vaše moč zapáchá o něco silněji než obvykle.

Moč je světle žlutá tekutina, kterou se většina škodlivých látek vylučuje z těla a zároveň odstraňuje přebytečnou tekutinu. Látky, které se do těla dostanou a nestihnou se vstřebat, jsou vylučovány, tuhý odpad střevy, tekutina ledvinami a močovody, část tekutiny odchází z těla pocením.

Nepříjemný zápach obvykle není něco, co by se nedalo vyřešit.

1. Pokud jste dehydratovaní

Je to velmi jednoduché – pokud pijete dostatek vody, vaše moč má světle žlutou barvu a normálně voní, a když vám voda chybí, je vaše moč tmavá a zapáchající – protože koncentrace močoviny je příliš vysoká, protože není zředěna vodou .

2. Pokud jste něco z toho snědli

Všimli jste si někdy, že vaše moč je po konzumaci chřestu obzvlášť páchnoucí? Nebo právě teď chápete proč. Totiž – chřest, česnek, semínka pískavice, růžičková kapusta, strava bohatá na bílkoviny a kari – po těchto potravinách očekávejte jiný zápach moči.

3. Pokud jste vypili příliš mnoho kávy

Káva obsahuje speciální složku získanou pražením zrn, která v našem těle zůstává v malém množství, ale pokud jste vypili příliš mnoho kávy a málo vody, zůstane v trávicím traktu v mnohem vyšší koncentraci. A proto bude vaše moč zapáchat.

Pokračování na další straně