Mnoho lidí pociťuje časté pálení žáhy. Ranitidin snižuje množství kyseliny v žaludku. RANIBOS® obsahuje ranitidin, který patří do skupiny léků nazývaných antagonisté H2 receptorů.

U dospělých, včetně starších osob, se RANIBOS® používá k: léčbě a prevenci vředů na žaludku nebo té části střeva, kde je žaludek vyprazdňován (duodenum),
léčba infekce žaludku při současném užívání s antibiotiky (antimikrobiálními látkami), prevence žaludečních vředů při užívání některých léků, prevence krvácení z vředů, zmírnění bolesti nebo nepříjemných pocitů v jícnu nebo přílišného množství kyseliny v žaludku, známé jako “poruchy trávení”, “dyspepsie” nebo “pálení žáhy” a zabránění návratu kyseliny ze žaludku během operace v celkové anestezii

Informujte svého lékaře, pokud užíváte jiné léky, máte chronické onemocnění, máte poruchu metabolismu, jste přecitlivělí na léky nebo jste na některé z nich měli alergické reakce.

Neužívejte RANIBOS® jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na ranitidin nebo na kteroukoli další složku přípravku, nebo pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Pokračování na další straně