Vavřínový čaj je dobrý na kašel a bronchitidu . Přinášíme vám recept na čaj, který vám může pomoci při dýchacích a plicních potížích.

Vavřín je v našich končinách známý jako výjimečné kulinářské koření, které obohacuje pokrmy svou výraznou vůní a příjemnou chutí.

Bobkový list jako lék
Bobkový list se odedávna používá jako koření , ale také jako lék , především pro své antiseptické a protizánětlivé účinky.

Je bohatý na vitamíny skupiny B , které napomáhají lepší funkci nervové a svalové soustavy, příznivě ovlivňují metabolismus, hormonální stav a vavřín obsahuje mnoho minerálních látek: draslík, měď, mangan, vápník, selen, železo, hořčík a zinek.

Vavřínový čaj se používá při léčbě nemocí trávicích orgánů, nechutenství, nechutenství, cukrovce, cévních poruchách, dále k dezinfekci oblastí s výskytem chřipkových virů, nachlazení a různých dalších mikrobů.

Bobkový list má sedativní účinek a používá se také při nervozitě, napětí a nespavosti , ale při předávkování může způsobit halucinace.

Také bobkový list může být velmi nápomocný při léčbě dny a revmatismu a vavřínový esenciální olej se s úspěchem používá při léčbě onemocnění lymfatických uzlin, protože zvyšuje imunitu, a když si lymfatické uzliny potíráte jen pár kapkami, uleví se vám nepohodlí.

Vavřínový olej se používá i k inhalaci při dýchacích potížích , omezuje nepříjemné časté kašlání a povzbuzuje nás k vykašlávání a vylučování hlenů z plic.

Bronchitida proti kašli z bobkového listu
Vavřínový čaj je výborným přírodním lékem na kašel a bronchitidu.

Příprava: Tři bobkové listy nasekejte nadrobno, zalijte 2,5 decilitru vody a deset minut povařte. Sundejte z plotny a nechte přikryté dalších deset minut, kdy budete potřebovat přecedit. Do přecezeného čaje přidejte lžíci citronové šťávy a dvě lžíce domácího medu.

Aplikace: Nápoj se pije dvakrát až třikrát denně v množství do 3 dl.

Takto připravený vavřínový čaj proti kašli se doporučuje i pro posílení imunity proti chřipce. Nejúčinnější je však při bronchitidě a dýchacích potížích.

V tomto videu se podívejte, jak vypadá čaj z vavřínového čaje :

Přírodní sirup a čaj proti kašli a na posílení imunity
Představujeme vám starý recept na sirup proti kašli a na posílení imunity , jaký dělaly naše babičky.

Hlavními složkami tohoto sirupu jsou šalvěj , perfektní na bolest v krku a prevenci infekcí, bazalka – rostlina s protizánětlivým účinkem bobkový list, fantastický přírodní prostředek na čištění dýchacích cest.

Dejte si každé ráno během podzimu a zimy lžičku tohoto sirupu a podpořte imunitu bylinkovým elixírem. Použití domácího sirupu se doporučuje i při bolestech v krku a kašli.

Pokračování na další straně