Je známým faktem, že pokud pravidelně konzumujete okurky, můžete si výrazně zlepšit své trávení a celkovou činnost trávicího systému. Okurka stimuluje metabolismus, přispívá k rychlejšímu spalování tuků a zabraňuje jejich usazování v našem těle.

Kromě toho má, ale i mnohé jiné blahodárné účinky i na krásu. Všechny je spojuje 7-denní okurková dieta. Nejde však o žádnou drastickou dietu či hladovění.

Podstatou je pročištění organismu, nastartování metabolismu, odstranění problémů s trávením a nafouknutým bříškem. Očistný efekt se projeví i na vaší tváři – zbavíte se pupínků a nezdravě vypadající pokožky.

Jak vypadá 1 den takového stravování?

snídaně:

Talíř okurkového salátu a 2 vejce uvařená natvrdo. Tuto variantu snídaně můžete střídat tak, že vejce vyměníte za celozrnné pečivo, anebo za kvalitní kuřecí šunku.

10:00: 

Střídejte jablko, broskev, nebo 5 ks švestek.

Mezi jídly:

okurkové smoothie

oběd:

Okurkový salát (1 miska) a celozrnné pečivo – nebo okurkový salát a vařené, pečené nebo na páře připravené libové maso (kuřecí, krůtí)

večeře

Musí být minimálně 2 hodiny před spánkem – 300 g ovoce dle vlastního výběru (kromě banánů, manga a kokosu).

Kdykoliv během dne si můžete dát čerstvou okurku. Pokud pocítíte hlad, můžete si dát vejce uvařené natvrdo nebo kousek celozrnného pečiva.

článek pokračuje na další stránce..